CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Killik:Orta sınıf yoksulluğa, yoksullar ise açlığa itilirken, gençler ve çocuklar da yapayalnız bırakılmaktadır
Haber
21 Nisan 2022 - Perşembe 09:43 Bu haber 2352 kez okundu
 
CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Killik:Orta sınıf yoksulluğa, yoksullar ise açlığa itilirken, gençler ve çocuklar da yapayalnız bırakılmaktadır
Orta sınıf yoksulluğa, yoksullar ise açlığa itilirken, gençler ve çocuklar da yapayalnız bırakılmaktadır. Hükümetin en önemli vazifesinin değişen dünyada uluslararası rekabet gücüne sahip gençler yetiştirmek olması gerekirken, ülkemizde özellikle üniversite öğrencileri barınma, beslenme, ulaşım gibi en temel konularda bile iktidar tarafından desteklenmemektedir.
SİYASET Haberi
CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Killik:Orta sınıf yoksulluğa, yoksullar ise açlığa itilirken, gençler ve çocuklar da yapayalnız bırakılmaktadır

 CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman KİLLİK  Askıda Genç Bilet” projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

"Dün Genel Başkanımız tarafından ilk bilet alımı yapılarak hayata geçirilen “Askıda Genç Bilet” projemizin ayrıntılarını paylaşmak için bir aradayız. AK Parti iktidarının, ülkemizi öğrencilerin bilet alamadığı için bayramda evine dönemediği bir ülke haline dönüştürdüğü gerçeği ve paylaşmanın, bir arada olmanın ayı Ramazan içerisinde olmamız bizi bu kampanyayı ortaya çıkarmaya yöneltti.

 

Türkiye’de kötü yönetimin bir sonucu olarak ekonomik yıkım yaşanırken, sosyal devlet olmanın gerekleri iktidar tarafından yerine getirilmemektedir. Orta sınıf yoksulluğa, yoksullar ise açlığa itilirken, gençler ve çocuklar da yapayalnız bırakılmaktadır. Hükümetin en önemli vazifesinin değişen dünyada uluslararası rekabet gücüne sahip gençler yetiştirmek olması gerekirken, ülkemizde özellikle üniversite öğrencileri barınma, beslenme, ulaşım gibi en temel konularda bile iktidar tarafından desteklenmemektedir. 

 

Öyle ki; evlerinden uzakta eğitimini sürdürmeye çalışan öğrencilerin bayramda aileleriyle bir araya gelememesi bile çözüm bekleyen bir sorun olarak karşımızda durmaktadır. Bilet fiyatlarındaki artış nedeniyle de üniversitelilerin bayramı aileleriyle beraber geçirme şansları ellerinden alınmaktadır.

 

CHP Gençlik Kolları olarak, ülkemizin içine sürüklendiği şartları değiştirmek için çalışırken, koşulların bize yüklediği sorumluluğu da üstleniyoruz. Gençlerin çaresizliğe ve mutsuzluğa sürüklenmesine izin vermiyor, TÜLOV paydaşlığı ile ulaşım hakları ‘askıda kalan’ üniversiteliler için yeni bir dayanışma projesini başlatıyoruz.

 

‘Askıda Genç Bilet’ adlı projemiz kapsamında, 18-25 yaşları arasındaki örgün üniversite eğitimi gören öğrenciler ve yurttaşlarımız arasında dayanışma köprüsü kuruyoruz. Öğrenciler, projenin web sitesi (askidagencbilet.com) üzerinden bilet talebini oluşturduktan sonra, bu talepler gönüllü yurttaşlarımızın sağladığı katkılarla karşılanacak.

 

Bu proje ile bayramı evlerinde yakınlarıyla yaşamak isteyen gençlerimizin maddi manevi yanlarında olmayı amaçlarken, bir yandan da benzer sıkıntıların sadece öğrencilere has olmadığının, ekonomik yıkım nedeniyle tüm yurttaşlarımızın çok büyük sorunlar yaşadığının farkındayız. Bu projenin aynı zamanda biletlerini satamayan otobüsçü esnafımız için de bir çözüm üretimi olduğunu söylemekten mutluluk duyarız.

 

Ekonomik şartlar her geçen gün daha kötüye giderken, yarattığı olumsuzlukların gençler üzerindeki etkilerini sadece toplumsal dayanışmayı örgütleyerek çözemeyeceğimizi biliyoruz.

Ama içimiz ferah; amacımız bugünlerin yükünü dayanışmayla hafifletmektir. Çok yakında gençler, öğrenciler, kadınlar ve yoksullar gibi tüm ezilen kesimlerin iktidarını hep birlikte kuracağımız ve dayanışmaya günlerine gerek kalmadan sosyal devleti birlikte yaşayacağız.

Dayanışmamıza omuz verecek tüm yurttaşlarımıza teşekkür eder, öğrencilerimizin aileleriyle beraber mutlu bir bayram geçirmelerini dileriz."

                                                                                         

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Gençlik, Kolları, Genel, Başkanı, Killik:Orta, sınıf, yoksulluğa,, yoksullar, ise, açlığa, itilirken,, gençler, ve, çocuklar, da, yapayalnız, bırakılmaktadır,
Yorumlar
Haber Yazılımı