CHP'li Salıcı,"Kürt sorununu çözeceğiz "
Haber
21 Haziran 2022 - Salı 12:35 Bu haber 240 kez okundu
 
CHP'li Salıcı,"Kürt sorununu çözeceğiz "
CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Mardin’de bin kişinin partiye üye katılım töreninde yaptığı konuşmada, Kürt sorununu çözeceklerini söyledi. Salıcı, "Türkiye’nin birlik bütünlüğü, üniter yapı içinde, demokratik yollardan ve parlamento zemininde bizim Kürt sorununu çözmeye ihtiyacımız var" dedi.
SİYASET Haberi
CHP'li Salıcı,

anka

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Mardin’e gelerek Kızıltepe ilçesinde CHP Mardin İl Başkanlığı’nın düzenlediği yeni üye törenine katıldı. Bir düğün salonunda yapılan törende konuşan Salıcı, kalabalık üye katılım toplantılarının süreceğini kaydederek, “Uzun zamandır CHP Doğu ve Güneydoğu’ya, Mardin, Diyarbakır, Van, Batman, Erzurum, Iğdır’a yoğun çalışma için gelemedi. Belki vermiş olduğumuz mesajlar gelemedi, eksiklik bizden kaynaklandı. Gün eski günlerle oyalanma günü değil. Mardin’de de safları sıklaştırma zamanı” dedi.

 

Salıcı, CHP’yi uzun süredir iktidarın “O CHP’liler var ya o CHP’liler” diye anlattığını ancak CHP’nin ne olduğunu yurttaşların CHP’lilerin ağzından dinlemesini istediklerini söyledi. Salıcı, CHP’ye yıllarca “CHP’nin başörtüsü ile problemi var” dediklerini hatırlatarak, salondaki başörtülü kadınlara “O başörtülü kardeşlerimizin başının örtüsü bizim namusumuzdur. Bizim kimsenin kılığı, kıyafetiyle, inancıyla, diniyle, diliyle tercihleri ile bir sorunumuz olmaz. Biz çocukları yetiştirebiliyor muyuz, bu ülkeye faydalı insanlar haline getirebiliyor muyuz, okutabiliyor muyuz, biz onlarla meşguldük. Ama bugün öyle bir noktaya geldik ki vatandaşın açlığı ile meşgul durumdayız. Vatandaşımız akşam başını yastığa koyduğunda aç yatmasın diye uğraşıyoruz” diye konuştu.

 

Salıcı, AKP’nin ülkenin geldiği ekonomik durumdan dolayı kendisini sorumlu görmediğini kaydederek, “Onlara sorarsanız Türkiye’nin içinde bulunduğu bu durumdan bir tek onlar sorumlu değil. Geziciler, diş mihraklar, faiz lobisi sorumlu bir tek onlar sorumlu değil” diye tepki gösterdi.

Salıcı, “Recep Tayyip Erdoğan’dan başka Cumhurbaşkanı görmeyen gençler var aramızda. Siz yaşadığınız durumdan memnun musunuz gençler?” diye sordu. Salondaki gençler hep bir ağızdan “Hayır” yanıtını verdi.

 

“BİNLERCE CANAN VAR”

 

Salıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı Adalet Yürüyüşü’nü anımsatarak, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun aldığı ceza nedeniyle parti üyeliğinin düşürülmesine şöyle tepki gösterdi:

“Uzun bir yürüyüş gerçekleştirdi, dünyada olmayan bir yürüyüş gerçekleştirdi. Ankara’dan İstanbul’la 400 kilometreden fazla bir yolu kimse katılmasın tek başıma yürüyeceğim dedi ama halkımız, bizler, sizler onunla beraber yürüdük. Ne için yürüdük? Bu ülkede hak, hukuk ve adalet olsun diye yürüdük… Adaletsiz olan bir devlet diktatörlük olur, zorbalık yapar. Bugün Türkiye’de adaletten bahsetmek mümkün değil. Bir il başkanımız. İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi’ni 31 Mart seçimlerinde sandığa, demokratik yollardan sandığa gömdüğü için uğraşıyorlar. Bir kadın ile uğraşıyorlar. İnançlı, dirayetli CHP’li bir kadınla uğraşıyor, ona siyaset yasağı getirdiler. Ama onlar şunu bilmiyor. CHP’de bir tane Canan yok. Binlerce, on binlerce Canan var” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'li, Salıcı,"Kürt, sorununu, çözeceğiz, ",
Yorumlar
Haber Yazılımı