Sağlık emekçileri birçok hastanede iş bıraktı
Haber
07 Temmuz 2022 - Perşembe 09:17 Bu haber 2274 kez okundu
 
Sağlık emekçileri birçok hastanede iş bıraktı
Konya Şehir Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya, görev yaptığı Şehir Hastanesi’nde Hacı Mehmet Akçay tarafından tabancayla vurularak öldürülmesinin ardından sağlık emekçileri 2 gün iş bıraktı. Türkiye’nin dört bir yanında birçok hastanede sağlık emekçileri iş bıraktı.
SAĞLIK Haberi
Sağlık emekçileri birçok hastanede iş bıraktı

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya’nın Konya Şehir Hastanesi’nde görevi başında uğradığı silahlı saldırının ardından yaşamını yitirmesinin ardından 2 gün boyunca iş bırakma kararı almıştı.

TTB’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Karakaya’nın görevi başında öldürüldüğü hatırlarak, şiddete karşı 7 ve 8 Temmuz’da iş bırakacakları bildirilmişti

“Hükümet istifa!” sloganlarının atıldığı protestolarda sağlık emekçileri sağlıkta şiddete karşı çıkıyor.

 

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDA İŞ BIRAKMA EYLEMLERİ

Sağlık emekçileri birçok farklı il ve hastanede iş bıraktı.

 

İSTANBUL

 

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Göztepe Eğitim veAraştırma Hastanesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi, Silivri Kolan Hospital, İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Beykoz Devlet Hastanesi, Prof. Dr. İlhan Varank Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Acıbadem Altunizade Hastanesi, Yedikule Göğüs ve Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Atakent Hastanesi, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi, Bayrampaşa Devlet Hastanesi, Bahçelievler Devlet Hastanesi sağlık emekçileri iş bıraktı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlık, emekçileri, birçok, hastanede, iş, bıraktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı